Miejska Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Koninie

Strona główna

Witamy na naszej stronie

Szanowni Państwo,

Z uwagi na obecną sytuację epidemiczną  dbajmy o bezpieczeństwo własne i osób, z którymi przebywamy.

Prosimy, aby do Poradni zgłaszały się tylko dzieci zdrowe wraz ze zdrowym opiekunem (bez widocznych objawów infekcji – np. gorączka, kaszel, katar, ból gardła, złe samopoczucie, bóle mięśni, wysypka, utrata węchu lub smaku, inne nietypowe). 

 W celu ograniczenia liczby osób przebywających jednocześnie na terenie Poradni dziecku może towarzyszyć tylko jedna osoba dorosła. Prosimy o punktualne przychodzenie na umówioną wizytę, aby uniknąć zbędnego oczekiwania na przyjęcie.

Prosimy o wykazanie zrozumienia, a my obiecujemy, że z należytą troską pochylimy się nad każdym Państwa problemem.

 Z wyrazami szacunku 

Alicja Hinc

Dyrektor MPP-P

 

Najnowsze aktualności

Bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, opiekunów - wsparcie psychologiczne w sytuacji kryzysu.

8 listopada 2021

800 800 505 - całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów "Pomagamy"

12 września 2021

800 800 605 – całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów „Pomagamy”

Od poniedziałku, 6 września działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i rodziców. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów oraz prawników. Wsparcie można otrzymać także za pośrednictwem kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl. Nowy numer telefonu został uruchomiony na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Celem infolinii jest profilaktyka problemów dzieci i młodzieży, w tym następstw izolacji rówieśniczej spowodowanych stanem epidemii COVID-19. Istotne jest również odpowiednie wsparcie rozwoju psychofizycznego dzieci i młodzieży w ramach prowadzenia przez specjalistów infolinii interwencyjno-informacyjnej. Pod bezpłatny numer telefonu będzie mogła zadzwonić każda młoda osoba mająca problemy w domu, w szkole czy też w relacjach rówieśniczych.

Po okresie izolacji wielu młodych ludzi musi sobie poradzić od nowa z różnego rodzaju relacjami i związanymi z tym emocjami. Niejednokrotnie dzieci są ofiarami przemocy i agresji – słownej, a także fizycznej ze strony rówieśników lub dorosłych, są coraz bardziej samotne, często nie mają z kim porozmawiać o swoich problemach. Dzięki nowej infolinii dzieci będą mogły skontaktować się ze specjalistami 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.

Dynamicznie rozwijający się świat, przemoc w internecie, zmiany społeczne, których nie rozumieją nawet dorośli, mogą wydawać się przytłaczające dla młodych ludzi. Wiele negatywnych zjawisk społecznych – cyberprzemoc, zaburzenia odżywiania, zażywanie substancji psychoaktywnych, samookaleczanie to całkiem realne problemy, które wymagają interwencji specjalisty. Konsultanci infolinii „Pomagamy” są gotowi do świadczenia pomocy nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Każda osoba potrzebująca pomocy będzie mogła ją otrzymać.

W ramach działań infolinii specjaliści świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.

Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie i anonimowo.

Czytaj więcej o: 800 800 505 - całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów "Pomagamy"

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna w ferie zimowe 2021

5 stycznia 2021

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna dla dzieci i młodzieży  w okresie ferii zimowych.

Dyżur telefoniczny dla dzieci i młodzieży od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-18.00 tel. 63 243 18 95 

Istnieje możliwość spotkania się w Poradni z psychologiem w sytuacji kryzysowej- po wcześniejszym ustaleniu terminu wizyty tel. 63 243 18 95.

7.01.2021/14.10.2021 w godzinach 14.15-18.15 oraz 8.01.2021/15.01.2021 w godzinach 7.45 – 11.45 pracownicy Miejskiej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej pełnią dyżur telefoniczny dla Rodziców. Można również wysłać zapytanie mailem, na które odpowie pracujący w poradni specjalista. 

Bezpłatna infolinia 800 080 222 

Dzieci, młodzież, nauczyciele i rodzice mogą uzyskać wsparcie, dzwoniąc na bezpłatną, całodobową infolinię 800 080 222. Pod tym numerem dyżurują specjaliści, którzy udzielają pomocy psychologiczno- pedagogicznej. 

Z wyrazami szacunku  

Alicja Hinc dyrektor MPP-P w Koninie 

Czytaj więcej o: Pomoc psychologiczno-pedagogiczna w ferie zimowe 2021